אורן דנילוב - יועץ מס, שרותי מיסוי וחשבונאות
ניוזלטר

הירשמו כאן וקבלו למייל שלכם את כל החדשות

והעדכונים בנושאי מיסוי, חשבונאות, פרישה

הרישום בוצע בהצלחה

אורן דנילוב >פנסיה > תכנון וליווי פנסיוני לקראת פרישה >
פתח תפריט
ייעוץ פרישה
ייעוץ פרישה

תכנון וליווי פנסיוני לקראת פרישה

שעה טובה אתם מתקרבים למועד הפרישה ויש לכם בוודאי הרבה חלומות ותכניות שאתם מעוניינים לממש. שנים רבות עבדתם וחסכתם בכדי שברגע הפרישה תוכלו ליהנות מביטחון כלכלי ושקט נפשי,  ללא מחויבויות למקום העבודה שהיה ביתכם השני הרבה זמן. לפני הכול כדאי לעצור רגע ולעשות חשבון ולקבל החלטות חשובות בעניין קרנות הפנסיה שברשותכם, אלה צברו לא מעט זכויות. 

 

אז מה עושים עם הכסף?


בשלב זה, סביר להניח שכבר קיבלתם טופס 161 המהווה הודעה על פרישה מעבודה ולצורך מילויו עליכם לקבל החלטות משמעותיות בעניין. עקרונית, עומדות לבחירתכם מספר אפשרויות מעניינות:

  • למשוך את כל כספי הפנסיה – רבים נדרשים לכספי הפנסיה שלהם בכדי לעזור לילדים בדיור, להקים עסק חדש, להתמודד עם אתגרים בריאותיים ועוד. במצב זה תוכלו לפדות את כל כספי הפנסיה שחלקם או כולם פטורים ממס. לפני שנוקטים בצעד זה, יש לברר היטב מהי חבות המס שחלה עליכם ולא לנקוט בצעד פזיז שעלול לעלות לכם הרבה.
  • ליהנות מהכנסה חודשית קבועה – במסלול זה נהנים מהכנסה חודשית קבועה שבדרך כלל אינה נדרשת למס. פה אי אפשר לפספס שכן בכל חודש נכנסת משכורת קבועה ואתם יכולים לתכנן לעצמכם תקציב ברור בהתאם.
  • פדיון פנסיה חלקי וקבלת קצבה – אלה הנדרשים לסכום כסף גדול אך עדיין מעוניינים ליהנות מקצבה קבועה יכולים ללכת על דרך האמצע. יתרונו הגדול של מסלול זה טמון במצבים בהם אתם מעוניינים בסכום כסף מסוים שפטור ממס. שאר הכסף יגיע לידיכם בכל חודש ולא נטל מס.
  • לעבוד ולקבל פנסיה – העבודה היא חיינו. יש כאלה שלא מעוניינים לוותר על מקום העבודה, או שמעוניינים להשתלב בעבודה מתאימה עבור פנסיונרים. יתרונה הגדול של גישה זאת נמצא בהכנסות נוספות שיכולות לעזור.

 

פרמטרים נוספים שכדאי לקחת בחשבון


מסלולי פנסיה השונים נדרשים להיות מותאמים למציאות סבירה ככל האפשר. בכדי להחליט בעניין הפנסיה, עלינו לבחון את חיינו וצרכינו מנקודת מבט רחבה, תוך ניסיון לזהות את האתגרים עימם נידרש להתמודד בעשור הקרוב. שאלות חשובות שיעסקו אותנו הן: מהי תוחלת החיים הצפויה לנו ובני הזוג שלנו? מה מצבנו הבריאותי? מה מצב קרן הפנסיה כן מקורות ההכנסה הנוספים שעומדים לרשותנו? ועוד.


גורם נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא בן או בת הזוג. שותפינו לחיים ישמחו מאד לקחת חלק בקבלת ההחלטה החשובה הזאת ולהוריד מאתנו חלק מהאחריות.


נהנים מליווי פנסיוני בידי מומחה


לאחר שחשבתם על העניין סביר להניח שיהיו לכם הרבה שאלות ואם לא, כנראה שעדיין לא חשבתם מספיק וביטחון מופז עלול להפוך לבעיה רצינית. לליווי פנסיוני מקצועי יש יתרונות חשובים בעניין, שכן תוכלו לקבל חוות דעת נוספת מגורם שאינו מעורב אך בקי בתחום. עם

 

משרד "אורן דנילוב" תוכלו לקבל מידע רב ערך וכן ליווי פנסיוני מלא, לפרישה שמתחילה ברגל ימין.

 

מעוניינים במידע נוסף?

למידע נוסף צרו קשר עכשיו במספר 054-7870901 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

צרו קשר

אורן דנילוב - יועץ מס, שרותי מיסוי וחשבונאות, יעוץ לפרישה

טלפון: 054-7870901 | מייל: oren@oren-tax.co.il

 

פייסבוק  

בקרו אותנו בפייסבוק

הפעל נגישות

בניית אתרים