אורן דנילוב - יועץ מס, שרותי מיסוי וחשבונאות
ניוזלטר

הירשמו כאן וקבלו למייל שלכם את כל החדשות

והעדכונים בנושאי מיסוי, חשבונאות, פרישה

הרישום בוצע בהצלחה

אורן דנילוב >עוסק פטור/מורשה > עוסק פטור/מורשה וייצוג ברשויות המס >
פתח תפריט
עוסק פטור/מורשה
עוסק פטור/מורשה

עוסק פטור/מורשה וייצוג ברשויות המס

 

מעוניינים להקים עסק חדש? רבים מתלבטים כבר בשלב הראשון המתקיים במעמד פתיחת תיק במשרדי מס הכנסה, ובצדק. התאמת עוסק נכונה וכן ייצוג ברשויות המס יכולים בהחלט לתרום לקידום היוזמה החדשה שלכם ולאפשר לכם לעמוד מול האתגרים בראש שקט. לכן, לפני שאתם עושים צעד ראשון, עדיף לעשות חשבון ואף להתייעץ עם מומחה בעניין.

 


מה עדיף, עוסק פטור או מורשה?


לפני שננסה לענות על שאלה מהותית זאת עלינו להבין את ההבדל המרכזי – עוסק מורשה מבצע גביית מע"מ מלקוחותיו וכן מגיש דוחות תקופתיים בהתאם. לעומתו, עוסק פטור, אינו נדרש לחובות אלה למעט הגשת הצהרה שנתית למע"מ על מחזור פעילות בלבד. כתוצאה מכך, עלות תפעול העוסק הפטור, זולה יותר.


לכאורה מדובר ביתרון משמעותי עבור עוסק פטור, ובהחלט נכון הדבר כשהעוסק מספק שירותים או מוצרים לאנשים פרטיים בנפחי מסחר נמוכים יחסית. הבעיה מתחילה כשנדרשים לספק חשבוניות לחברות, גופים ציבוריים ועוסקים מורשים. אלה מעוניינים לקזז מע"מ עבור הוצאותיהם ולכן רבים מהם עלולים להתאכזב שאין ביכולתכם להגיש חשבונית.


בעיה נוספת שכדאי לתת עליה את הדעת, היא קיזוזי מע"מ. עוסק פטור לא יוכל לקבל החזרי מע"מ עבור הוצאותיו וכתוצאה מכך נגרם הפסד שהולך והופך למשמעותי ככל שההוצאות עבור העסק גבוהות יותר.

 


קובעים עוסק לפי צרכים ורצונות


לכן, לפני שפותחים עוסק עליכם לקבוע את הצורך העסקי בעניין הגשת קבלות, חשבוניות וכן ניירת מיסוי נוספת שתידרש לביצוע עסקאות. דבר שני שכדאי לתת עליו את הדעת הוא נפח הפעילות העסקית שצפוי לכם במהלך התקופה ההתחלתית של הרצת העסק. נכון לשנת 2019, מחזור העסקאות של עוסק פטור, אינו יכול לעבור יעבור את הסכום הכולל של - 100,187 ₪ בשנה.


פתיחת עוסק פטור / מורשה, בידי מומחה, יכולה להוות נקודת פתיחה מצוינת עבורכם ועבור היוזמה העסקית שלכם. כמו כן, ייעוץ עבור פתיחת עוסק מן הראוי שיעשה בידי מומחה למיסוי, המכיר את הדקויות השונות שיכולות להשפיע על הפעילות העסקית שלכם. 

 


ייצוג ברשויות המס זה משתלם


שמירה על קשר טוב עם רשויות המס מהווה גורם בעל משמעות רבה בתפקוד העסק ובשגשוגו. ייצוג מול רשויות המס בידי מומחה יכול להוות יתרון עבור עסקים כבר מתחילת דרכם ומעוניינים בהתנהלות מושלמת מול הרשויות.


ייצוג מלא או חלקי בידי מומחה למיסוי יכול להביא ליתרונות מעניינים שבאים לידי ביטוי בצמצום נטל המיסוי שחל על העוסק. מומחה למיסוי שאכפת לו מכם ומכיר אתכם ואת אופי הפעילות העסקית שלכם, יכול לכוון אתכם נכון עם תכנון מס אפקטיבי.

 

המשרד "אורן דנילוב" בעל ידע וניסיון רב בכל הקשור לקשר שלכם עם רשויות המס, תוך הבנה מעמיקה בניהול עסק וכן ידע מוצק במיסוי.

 

מעוניינים במידע נוסף על פתיחת עוסק פטור / מורשה?

למידע נוסף צרו קשר עכשיו במספר 054-7870901 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

צרו קשר

אורן דנילוב - יועץ מס, שרותי מיסוי וחשבונאות, יעוץ לפרישה

טלפון: 054-7870901 | מייל: oren@oren-tax.co.il

 

פייסבוק  

בקרו אותנו בפייסבוק

הפעל נגישות

בניית אתרים