אורן דנילוב - יועץ מס, שרותי מיסוי וחשבונאות
ניוזלטר

הירשמו כאן וקבלו למייל שלכם את כל החדשות

והעדכונים בנושאי מיסוי, חשבונאות, פרישה

הרישום בוצע בהצלחה

אורן דנילוב >דף הבית > הצהרת הון >
פתח תפריט
עוסק פטור/מורשה
עוסק פטור/מורשה

הצהרת הון

 

נדרשתם להגיש הצהרת הון לרשות המיסים? מילוי נכון של הצהרת הון מהווה מרכיב בעל חשיבות רבה בקשר שלכם מול רשות המיסים וזאת לאורך שנים. בהצהרת הון אתם נדרשים להציג את שווי הנכסים שברשותכם, במטרה לאפשר לרשות המיסים יכולת מעקב אחר הפעילות העסקית שלכם.


רשות המיסים זכאית לפנות לעוסקים, בעלי חברות ושכירים, ולבקש מהם הצהרה המשקפת את הונם. דרישה להצהרת הון נעשית באופן אוטומטי עבור כל עוסק חדש, אך לא רק ולעיתים גם עבור בעלי חברות, עוסקים ותיקים וכן שכירים.


להגשת ההצהרה תידרשו בדרך כלל לזמן תגובה של עד 120 יום וזאת בשל המורכבות הרבה שטמונה בהצהרה זאת. בהצהרה תידרשו לפרט את ערכם של כל הנכסים הפיזיים שברשותכם, כמו כן תידרשו לפרט גם לגבי נכסי נדל"ן והון הכולל כסף מזומן, תכניות חיסכון ועוד.

 


הצהרת הון, על מה ולמה?


עם הצהרה לגבי שווי מצב הנכסים שלכם, יכולה רשות המיסים בכל עת לבצע "חקירת שתי וערב" במטרה לבחון התאמה בין הדוחות השנתיים וההון המוצהר.


במהלך הבדיקה, יחפש פקיד השומה חוסר התאמה בין הצהרת הון קודמת (אם יש) לבין דוחות מס הכנסה שהוגשו במהלך השנים. בחישובים נעזר פקיד השומה ב"טבלת מחייה" המספקת אינדיקציה לגבי לעלויות המחייה שלכם לאורך השנים.


אם יתברר שיש צמיחה לא מוסברת במצב ההון שלכם ביחס לדוחות שנתיים אותם אתם מגישים הדבר עלול לעורר חשדות, ובמקרים מסוימים להביא לכדי חקירה בעניין. לכן, הכנת הצהרת הון, כדאי שתעשה מתוך הבנה מעמיקה של אופן ההתנהלות הנכון מול רשות המיסים, תוך מיצוי לגיטימי של האינטרסים שלכם.

 


הצהרת הון זה עניין למקצוענים בלבד


מכיוון שמדובר בהצהרה קריטית למדי, הרי ברור שפה לא כדאי לפספס בדיוק הנתונים, אך לא רק. הצהרת הון מקצועית מאפשרת הכנסת דגשים לגיטימיים המקדמים את עניינכם ומאפשרים לכם יותר כושר תמרון.


אסטרטגיית חישוב הצהרת ההון נובעת משיקולים שונים ובעיקר מתמקדת במניע של רשות המיסים הסקרנית לגבי היקף ההון שברשותכם. השיקולים שנקבעים עבור הכנת הצהרת הון שונים עבור הצהרה הראשונה שתציג תמונה מיטבית של מצב ההון, לעומת ההצהרות הבאות שיתמקדו בהתאמה כללית. חשוב לציין שאמינות ההצהרות נדרשת להיות ללא פשרות, אך יש "נקודות משחק" לגיטימיות לחלוטין שיועצי מס מנוסים מכירים ויודעים לעשות בהן שימוש.

 


נמנעים מחקירות מיותרות


חשוב להבין שרשות המיסים לא מחפשת את אף אחד, אך אם נישום התנהג בצורה חשודה הרי הדבר עלול לעורר סקרנות המובילה לדרישה להצגת הצהרת הון. רכישת מכונית יוקרתית, רכישת נכסים בסכומים גדולים וכן פריטים יוקרתיים נוספים (אפילו שעוני יוקרה, כפי שפורסם לאחרונה באמצעי התקשורת...)  עלולים לעורר סקרנות.


במשרד "אורן דנילוב" מכירים בחשיבות הרבה של מילוי הצהרת הון מיטבית עבור הנישומים. במשרד תוכלו לקבל גב חזק של ידע וניסיון, מתוך הבנה מעמיקה של החוקים ותקנות המיסוי השונים.

 

מעוניינים במידע נוסף על הצהרות הון?

למידע נוסף צרו קשר עכשיו במספר 054-7870901 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

צרו קשר

אורן דנילוב - יועץ מס, שרותי מיסוי וחשבונאות, יעוץ לפרישה

טלפון: 054-7870901 | מייל: oren@oren-tax.co.il

 

פייסבוק  

בקרו אותנו בפייסבוק

הפעל נגישות

בניית אתרים