אורן דנילוב - יועץ מס, שרותי מיסוי וחשבונאות
ניוזלטר

הירשמו כאן וקבלו למייל שלכם את כל החדשות

והעדכונים בנושאי מיסוי, חשבונאות, פרישה

הרישום בוצע בהצלחה

אורן דנילוב > הגשת דוח שנתי לעצמאים > הגשת דוח שנתי לעצמאי >
פתח תפריט
עוסק פטור/מורשה
עוסק פטור/מורשה

הגשת דוח שנתי לעצמאי

 
נדרשים להגשת דוח שנתי? מערכת יחסים טובה עם רשות המיסים, מהווה חלק חשוב בהתנהלות העסקית. בכל שנה מגישים עצמאים ולעיתים אף שכירים, דוח למס הכנסה שמשקף את ההכנסות וההוצאות שלהם בשנה הקודמת. במקרים של עוסק פטור, תוגש הצהרה בדבר הכנסות והוצאות שנתית גם למע"מ.

הגשת דוחות לרשות המיסים ראוי שתעשה בצורה נכונה ומדויקת, וגם לשקף את הצרכים והשאיפות העסקיות שלכם. חשוב לציין שדוח שנערך היטב יכול בהחלט לצמצם עלויות מיסוי ולחסוך שאלות מיותרות.
 

מי נדרש להגיש דוח שנתי למס הכנסה?

בעלי תעודת עוסק פטור וכן עוסקים מורשים, נדרשים להגיש דוח שנתי לעצמאי כשמועד הגשת הדוח מתקיים עד סוף אפריל בשנה העוקבת. בעלי הכנסות של עד 60,000 ₪ יוכלו להגיש דוח מקוצר (טופס 137), ואילו עצמאיים בעלי נפח הכנסות גדול יותר יגישו דוח מלא (טופס 1301).
 
כאמור, לעיתים גם שכירים יגישו דוח למס הכנסה. מצב זה קורה כשקיימות הכנסות או הוצאות מוכרות הנוספות למשכורת, כמו שכ"ד, הכנסות מדיבידנדים, רווחי/הפסדי הון,או אתם מרוויחים שכר שנתי מעל 640,000 ₪ (נכון לשנת המס 2018) ועוד. לפעמים מדובר בחובה שהוטלה על נישום ובמצבים אחרים זוהי זכות שרבים מנצלים בתבונה. חשוב לדעת! מילוי דוח שנתי למס הכנסה יכול להשיג לשכירים החזרי מס נדיבים במקרים של הפסדים או הוצאות מוכרות גדולות.
 

איך מגישים דוח שנתי לעצמאי?

דוח שנתי למס הכנסה יש להגיש באופן מקוון, באתר האינטרנט של רשות המיסים וכן יש להגיש בנוסף גם העתק במשרדי מס הכנסה. אלה המגישים הצהרה שנתית עבור מחזור עסקאות למע"מ, יוכלו לבצע זאת באופן מקוון באתר של רשות המיסים. דרך שניה להגשת דוח שנתי לעצמאי היא באמצעות נציג מטעמכם, כמו רו"ח או יועץ מס. פנייה באמצעות נציג אינה פוטרת את הנישומים מהצגת דיווח אמת, אך כאמור, מעניקה יתרונות בתכנון מס. 
 

תכנון מס הוא מהלך לגיטימי שחוסך בעלויות

במהלך שנת המס עדיף לתכנן את ההתנהלות מול רשות המיסים בתבונה ולהשיג יתרון ברור באיכות הדיווח וכן בהפחתות מיסים לגיטימיות. ניתן ליהנות מהפחתות מס ניכרות במגוון דרכים, כמו באמצעות הפניית רווחים לחיסכון בקופות גמל או גלגול הפסדים משנה לשנה ועוד.

פנייה להכוונה בעניין מיסוי המתקבל בידי יועצי מס וכן רו"ח שלהם התמחות במיסים, יכולה לשפוך אור בנושאים מורכבים אלה. יעוץ מס חכם יכול להחזיר בקלות את ההשקעה, וכן לתת לכם כיוון נכון לגבי ההתנהלות שלכם מול רשות המיסים ובכלל. ראוי לציין שיש יתרון רב בניהול כל הנה"ח שלכם בידי מומחה למיסוי, ובכך לשמור על התאמה בין הדוחות התקופתיים לרשויות ובין הדוח השנתי למס הכנסה. התאמה טובה בין דוחות תקופתיים אלה לדוח שנתי לעצמאי יוצרת אמינות טובה ומיעוט פניות אליכם מצד רשות המיסים.

המשרד "אורן דנילוב" מציע עזרה והגשה של דוחות שנתיים לעצמאיים וכן ייעוץ ותמיכה בכל הקשור לחוקי המס. 
 
מעוניינים במידע נוסף?

למידע נוסף צרו קשר עכשיו במספר 054-7870901 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

צרו קשר

אורן דנילוב - יועץ מס, שרותי מיסוי וחשבונאות, יעוץ לפרישה

טלפון: 054-7870901 | מייל: oren@oren-tax.co.il

 

פייסבוק  

בקרו אותנו בפייסבוק

הפעל נגישות

בניית אתרים