אורן דנילוב - יועץ מס, שרותי מיסוי וחשבונאות
ניוזלטר

הירשמו כאן וקבלו למייל שלכם את כל החדשות

והעדכונים בנושאי מיסוי, חשבונאות, פרישה

הרישום בוצע בהצלחה

אורן דנילוב >חברה בע"מ > ביקורת חברות והכנת דוחות כספיים לחברה >
פתח תפריט
חברה בע"מ
חברה בע"מ

ביקורת חברות והכנת דוחות כספיים לחברה

 
כל חברה בע"מ ומלכ"ר, נדרשים על פי החוק להפקת דוחות כספיים וכן לביקורת ספרים בלתי תלויה. חוק החברות מגדיר זאת כך: "חברה תמנה רואה חשבון מבקר, שיבקר את הדוחות הכספיים השנתיים שלה ויחווה את דעתו עליהם". בעוד שהאחריות על הכנת דוחות הכספיים מבצעת באחריות החברה, הרי את פעולת הביקורת יעשה גורם חיצוני.
 

מהם הדוחות כספיים לחברות ומלכ"רים?

חשוב להבין שהכנת דוחות כספיים שנתית עבור חברות ומלכ"רים מתבצעת ברמה גבוהה משמעותית יותר מזאת שנדרשת עבור עוסקים. בעוד שאלה מגישים דוחות בשיטת ניהול ספרים החד צידית, הרי חברות ומלכ"רים נדרשות לחשבונאות דו-צידית. לא די בכך וקיימים הבדלים משמעותיים בהיקף הפירוט החשבונאי. בעוד שהעוסקים נדרשים להפיק דו"ח שנתי למס הכנסה שמשקף הכנסות והוצאות בלבד, הרי שחברות ומלכ"רים נדרשים להגיש גם את פירוט הנכסים והתחייבויות.
לפיכך, בשל המורכבות הרבה הטמונה בדוחות הכספיים של חברות ומלכ"רים, נדרשים אלה להכנת דוחות בידי רו"ח או יועץ מס בלבד. כתוצאה מכך, עלות הכנת הדוחות השנתיים, גבוהה יותר מהמקבילה "הרזה" יחסית של הדו"ח השנתי (טופס 1301), אותו נדרשים להגיש עוסקים. 
 

כיצד מתבצעת ביקורת חברות ומלכ"רים?

את המבקר החיצוני (רו"ח בלבד) נדרשת למנות החברה על פי שיקול דעתה, וזה יספק חוות דעת על איכות הדוחות הכספיים. המבקר דוגם את ספרי החשבונות של הגוף הנבדק, מגיע למסקנות בדבר רמת הנאותות של הדיווח הכספי ומוציא דו"ח בהתאם.

פירוט הדוחות אותם נדרש הגוף המבוקר להגיש לבדיקה:
  • מאזן – פירוט הנכסים, התחייבויות וכן הון עצמי נכון לסוף שנת המס.
  • דוח רווח והפסד – פירוט התוצאות הכספיות בשנת המס.
  • תזרים מזומנים – פירוט תנועת המזומנים מפעילות שוטפת, מימון והשקעה בשנת המס.
  • הון עצמי – פירוט השינויים שחלו בהון עצמי בהשוואה לשנת המס הקודמת.
 

שירות שנותן לכם יותר

"אורן דנילוב" הוא משרד וותיק שמספק מגוון שירותים פיננסיים לרבות עריכת ביקורת והכנת דוחות כספיים לחברה. במשרד "אורן דנילוב" מאמינים שהפקת דוחות כספיים לחברות וגופים נוספים, נדרשת להתבצע באופן מיטבי למקסום הזכויות שלכם מול רשות המיסים.

אנו יודעים שדוחות כספיים הערוכים היטב עוזרים לכם להשיג את מטרותיכם ביתר קלות ועם נטל מס מופחת. הדבר מתבצע בעזרת תכנון מס לגיטימי שכולל ניתוב הכנסות להוצאות חשובות וכן גידור פעילות החברה לשיפור היציבות. הגשת הדוחות לבדיקה מתבצעת בידי מומחה שמבין היטב את עולם המיסים ויכול להתנהל בקלות מול הבודק מטעמכם.

ביקורת חברות ומלכ"רים נעשית תוך בחינה מקיפה של כל פעילות והבנת האופי העסקי שמייחד את המקום. הבדיקה מתבצעת בשיתוף פעולה מלא מול הגורמים שהפיקו את הדוחות, במטרה להשיג תוצאת בדיקה מיטבית.
 

מעוניינים במידע נוסף?

למידע נוסף צרו קשר עכשיו במספר 054-7870901 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

צרו קשר

אורן דנילוב - יועץ מס, שרותי מיסוי וחשבונאות, יעוץ לפרישה

טלפון: 054-7870901 | מייל: oren@oren-tax.co.il

 

פייסבוק  

בקרו אותנו בפייסבוק

הפעל נגישות

בניית אתרים